YESS Makaleleri

Yazılarımızı bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Dijital Pazarlama 2021 Eğilimleri Nasıldı?

Dijital pazarlama ile ilgili dünyada 1,500 pazarlamacıyla yapılan 2021 yılı araştırma raporunda çarpıcı veriler mevcut. Firmaların mecra ve yöntem tercihleri çeşitlilik gösteriyor ve bu tercihler seneden seneye değişebiliyor.

2021 senesi için pazarlama biçimlerinde belirgin öne çıkan tercihleri bu raporda gözlemleyebiliyoruz. İlginç sonuçlardan birisi, “Marka Bilinci” konusunun 3. Sıraya yükselmesi. Pazarlamacıların bütçelerini %63 bu yönde artırdığı görülüyor. Pazarlamacılar, 2020 yılında ağırlıklı olarak müşteri deneyimi ve alıcı-satıcı ilişkileri üzerine eğilmişti. Pazarlamacıların 76%’sı hali hazırda kampanya yapmaktaydı ve 35%’i 2021 yılında kampanya yapmayı planladı.

Pazarlama yaWeb Sitesi Tasarım Fiyatları

Web sitesi fiyatları doğrudan web sitesinin amacına ve kapsamına göre farklılık gösterecektir. Bir web sitesine sahip olmak için pek çok farklı yöntem izlenebilir. Bir ajansla çalışılabilir, freelancer ile anlaşılabilir veya ‘kendin yap’ platformları tercih edilebilir. Seçime bağlı olarak da çeşitli fiyatlandırma seçenekleri kaşımıza çıkar. Fiyatları incelemeden önce İyi düşünülmesi gereken konu, web sitesinin külfet mi yoksa güçlendirici bir araç mı olacağıdır.

Özellikle, ticari bir web sitesinin en temel görevi, satış ve pazarlama açısından fayda sağlamasıdır. Aksi takdirde gider kalemine dönen bir angaryaya dönüşebilir. Bir kurumun öncelikli ihtiyacı satışlardan elde edilen kar ise, weWeb sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullanıyoruz.