YESS Makaleler

Her daim güncel bilgiler yayınlıyoruz. Yazılarımızı buradan takip edin.

Web Sitesi İçin Üç Yol

Etkili bir web sitesi yapımında takip edilebilecek genel iki yol vardır. Bunlardan bir tanesi ihtiyaçlarınıza özel tasarım yaptırmak diğeri de şablon temelli hazır bazı web uygulamalarını kullanarak web sitesini hazırlamak (veya bu platformları kullanarak birisine hazırlatmak).

Günümüzde CMS (Content Management System – İçerik Yönetim Sistemi) adı altında pek çok web aplikasyonuna rastlamak mümkün. Bu uygulamalar tasarlamak istediğinizi net olarak bildiğiniz takdirde süratlice öğrenilebilen ve kısa sürede basit bir web sitesi oluşturup sonra kolayca değişiklik yapmak üzere hazırlanmıştır. Wordpress, DotNetNuke, Drupal, Joomla, Magento bunlardan bazıları. Go Daddy, Wix gibi pek çok hosting (web site barındırma) hizmeti ile birlikte gelen çözümler de mevcuttur. Hosting şirketlerinin pek çoğu self-servis site yapım uygulamaları sunmaya başladı.

Ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, teknik konularla ilgili fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız ve web sitenizin ne şekilde size hizmet etmesi gerektiğinden emin değilseniz, danışmanlıkla birlikte kişiselleştirilmiş bir web sitesi tasarlatmak uzun vadede daha iyi sonuç verebilir. Ancak bu tür oluşturulan sitelerin daha sonra ne şekilde güncelleneceği konusu da önceden düşünülmelidir.
Seçimi yapılacak her iki yolun da artıları ve eksileri vardır. CMS aracı kullanmayı seçerseniz, seçtiğiniz platformda tecrübeye ihtiyacınız olacaktır. Yeni başlıyorsanız çok vakit kaybedebilir ve sitenizi hatalı bir şekilde açabilir veya sürekli geciktirerek hiç açamayabilirsiniz.
Diğer bir konu, CMS platformlarının “Hacker’ler” tarafından saldırı hedefi olma ihtimallerinin daha yüksek olmasıdır. Ayrıca, sık güncellemeleriyle ilgili yoğun takip gerekmesi de söz konusudur. Kısa bir süre sonra alışık olduğunuz arayüz değişmiş olabilir ve istediğinizi hayata geçirmek için zorlanabilirsiniz.

Bu tür uygulamalarda sıkça kullanılan eklentileri (add-on, plug-in) geliştiren kişilerin yaklaşımı sizinle örtüşmeyebilir, eksik veya hatalı olabilir ve bir zaman sonra desteği sona erebilir. Bu kişilere ulaşma veya muadili bir eklentiye geçmek zorluklar getirebilir. Bu tür uygulamaların güvenlik açıklarını da test etmek gerekir. Programlama gerektiren bir web sayfası sayfa oluştururken kısıtlamalar karşınıza çıkabilir. Bu platformların sunmadığı bir konu da, oluşturulacak web sitesinin amacına hizmet etmesi için gereken yöntemlerin belirlenmiş olmasıdır. Bu tür konular günden güne değişen ve gelişen konulardır, her kişi ve kurum için farklılık göstermektedirler. Web sitesinin kapsamı ve ölçeği bu unsurlardan ne kadar etkilenebileceğini belirleyen önemli konulardır.

Özelleştirilmiş bir web sitesi tasarlatmaya karar verirseniz, bu hizmet genellikle hazırlık aşamasında geliştirici tarafından pek çok öneriyi de beraberinde getirecektir. Hem teknik anlamda, hem de yöntemler konusunda deneyimler ışığında pek çok hatadan kaçınmak mümkün olacaktır. Sitenin oluşumu daha fazla vakit alabilir ancak proje sahibi, amaçlarına yönelik, diğer sitelere çok fazla benzemeyen kaliteli bir siteye kavuşabilecektir. Ancak web sitesi bittikten sonra içeriklerin güncellenmesi (metin, fotoğraf, video vs.) gibi ilavelerin yapılması yine siteyi yapan kişi aracılığıyla gerçekleşmesi gerekecektir. İleriye yönelik bu tür maliyetleri de baştan hesaba katmak önemli bir konudur.

Firmamız YESS üçüncü ve daha iyi bir alternatif önererek maliyetleri düşürmekte ve müşteri memnuniyetini yükseltmektedir. Bu yöntemde, her müşteri için özel bir CMS altyapısı oluşturarak web sitesi sunulmaktadır. Web sitesi her türlü etkin yöntemi kullanmaktadır (müşteri kazanma yöntemleri, SEO için arama motoru kodları, kişiselleştirilmiş tasarım, UX, güvenlik vs.) Bu şekilde hem zaman ve maliyet tasarrufu sağlanır, hem teknik konulara girmeden etkin bir çözüm oluşturulur, hem de siteyi yaratan kişiden bağımsız olarak bilgiler güncellenebilir. Bu yöntemle web sitesi yapımında zaman kaybetme devri artık sona eriyor, artık herkes asıl gelir sağlayan ve ilgi gerektiren kendi işine odaklanabilecek.

Hukuk Bürosu Web Sitesi Kalitesi

Son birkaç aydır müşterilerin projelerini tamamladıktan sonra, YESS, belirli işletmeler için pahalı olmayan, yüksek kaliteli, tam kapsamlı web ve dijital medya hizmetleri sağlamak için çözümler üretti ve gelişim sağladığımız bir alan hukuk firmaları oldu.

Dijital dönüşüm günümüzde çoğu şirket için zorlayıcı bir konudur. Çabaları sadece hizmetler yönünden sınırlamak iyi bir fikir olmayabilir. Dijital pazarlama dönüşümü de en az onun kadar önemlidir. Bugün, çevremizde gördüklerimize göre, basit, doğrudan ve hızlı çözümlerin şirketleri başarıya taşıyan unsurlar olduğunu söyleyebiliriz.

www.yk-legal.com web sitesini üç dilde tamamladıktan sonra, hukuk alanında “kaliteli görüntülenme” açısından iyi sonuçlar almaya başladık. Bu alanda daha önce bir web sitesi açtıktan sonra, bu niş içinde ilerlemeye devam ediyoruz. Gittikçe büyüyen ve müşterilerimiz için yeni müşteriler kazanan yöntemler giderek artmaktadır. Ayrıca bu sektörde güvenli e-posta ve bulut bilişim altyapısının faydalarını gördük. Avukatların yatırım yapabilecekleri ayrı bir mal ya da ürün olmadığı için, hukuk firmaları güvenli BT altyapısına ve web konusunda rahatlıkla yatırım yaparak karşılığını bulabilirler. Dosyalar ve e-postalar bu kurumlar için en değerli şirket varlıklarındandır ve bunlar güvenlik altına alınmalı ve saldırı riski taşımamalıdır.

Bir web sitesi kurma konusunda hukuk firmalarının çeşitli zorlukları vardır. Reklam yayınlama, birçok ülke ve bölge yönetmeliklerinde sınırlandırılmıştır. Promosyon çoğu zaman kulaktan kulağa yayılarak yapılır. “Satın alma yolculuğu”, herhangi bir standart işletmeye benzemez. Bununla birlikte, tipik bir şirket gibi kaliteli müşteri ağı gerektirir. İçerik yönetimi ve kalite, hukuk firmaları için daha fazla önem kazanmakta ve organizasyon için ince ayarlanmış bir dijital pazarlama planı uygulamak önemlidir. YESS, projelerine bu şekilde yaklaşmakladır. Web sitesi oluşturma, sıkıntıları öngörülmeli, kısıtlamalar ve alternatif avantajlı yöntemler bulmalıdır. Bazen eski alışkanlıkların geride kalması gerekebilir; daha önce PPC (Tıklama Başına Ödeme) reklamları da dahil olmak üzere genel yöntemler de buna dahil edilebilir.

Her yeni projenin, YESS'in ilerlemesini sağlamak ve müşterilerine yüksek değer ve kaliteli hizmetler sağlamak için olanak tanıdığını söylemek doğru olur. Bu şekilde beklentilerin ötesine geçmek ve müşteri zorlukları için yeni yenilikçi çözümler üretmek bir gelenek haline geliyor. Günümüzde etkili çözümler, genel ihtiyaç duyulan yöntemleri uygulamaktan, "oyun değiştiren" unsurların saptanmasından ve bunların dijital çözümlere dönüştürülmesinden geçiyor. Neyin işe yarayıp neyin yaramayacağının belirlenmesi de, başarı için temel bir faktör oluyor. Esas olarak, hızlı değişim ve süratli tepki veren yaklaşım en iyi sonuçların anahtarıdır.

Web yönetimi ve içerik pazarlama konusunda deneyimi olanlar, eylemlerin anında karşılık görmediğini bilirler. Aslında en iyi uygulamalar süratli davranan ve hemen uyum sağlayanlardır. Bu çevik yaklaşım, kendinizi geleceğe hazırlamak için yegane yoludur. Güncellenmemiş, yavaş, yönetilmesi zor, hareket kabiliyeti olmayan bir web sitenizin olması sizin aleyhinizde çalışıyor olabilir. Vitrininiz olan web sitesinin hiçbir hatası veya içerik eksiği olmamalıdır. Onu sıkça güncellemek, günün ihtiyaçlarını karşıladığını bilmek, kolayca yönetebilmek büyük avantaj sağlar. Pazarlama yöneticisi (hedef kitleyi ve rakipleri tanıyan, müşterilerin satın alma yolculuğunu bilen) ile yakın çalışan bir “webmasterın” (tasarım, kod, bakım rollerini yöneten) başarıda çok önemli olduğunu keşfetmiş bulunuyoruz. Bu nedenle proje adımlarını tek bir güçlü planın parçaları olarak tanımlıyoruz. İyi belirlenmiş hedefleri uygulamak ve KPI'ları (Anahtar Performans Göstergelerini) takip etmek, strateji doğrultusunda hareket etmek şirketi dijital olarak çok ileriye taşıyabilmekte. Saygın bir organizasyon için, arama motoru rekabeti de önemli, ancak tek kriter bu değil. Aksine, kaliteli bir şekilde dijital ortamda var olmak, kurum için kişiselleştirilmiş ve iyi planlanmış çeşitli ölçüm değerlerini dikkate alarak ve değerlendirerek sağlanabilmektedir.