YESS Makaleleri

Her daim güncel bilgiler yayınlıyoruz. Yazılarımızı buradan takip edin.

Satın Alma Yolculuğu ve Dönüşüm

B2B satın alma yolculuğu son dönemde büyük değişime uğradı. Hatırlayalım: Ürün veya hizmet satışınız şirketlereyse buna “Business to Business” yani B2B, eğer bireylereyse “Business to Consumer” yani B2C diyoruz.

Her iki konumda da satın alma yöntemleri dijitalleşmeyle oldukça değişti. Bireylerin ürün alışverişleri e-ticaret sitelerine yönelirken kurumların alışveriş işlemleri daha çok internette araştırma yapmaya ve seçenekleri değerlendirme eğilimine yöneldi.

Her iki alanda da tipik satış elemanlarının etkileri giderek azalıyor. 90’lı yıllarda, ürün hakkında bilgilere ağırlıklı satış elemanları tarafından yüz yüze veya telefonda erişilirken, bugün internette yer alan blog ve videolarWeb Sitesi Tasarımında Yapılan Hatalar

Kötü bir web sitesine yol açan yaygın hataları veya eksiklikleri birkaç madde altında toplamak gerekirse en önemli başlıklar: Teknik Hatalar, İçerik Hataları, Tasarım Hataları, SEO Hataları olarak belirlenebilir.

Teknik hatalar, daha çok sitenin altyapısıyla ilgilidir. Kullanılan sunucu, sayfaların performansı, sayfa linkleri ve dil desteği yapısı, sayfa yönlendirmeleri, ziyaretçinin anlayamayacağı hata mesajlarının görünmesi (bulunamayan sayfalar, sunucu hataları gibi) başlıca hata konularıdır. Bunun dışında, arama motorları için gereken kodların eksik veya yanlış olması, güvenlik zaaflarının olması, tarayıcıya giden eklenti, metin, kod ve görsellerin çok sayıda ve aşırı büyük olması gibWeb sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullanıyoruz.