YESS Makaleleri

Her daim güncel bilgiler yayınlıyoruz. Yazılarımızı buradan takip edin.

Web Sitesi Tasarımında Yapılan Hatalar

Kötü bir web sitesine yol açan yaygın hataları veya eksiklikleri birkaç madde altında toplamak gerekirse en önemli başlıklar: Teknik Hatalar, İçerik Hataları, Tasarım Hataları, SEO Hataları olarak belirlenebilir.

Teknik hatalar, daha çok sitenin altyapısıyla ilgilidir. Kullanılan sunucu, sayfaların performansı, sayfa linkleri ve dil desteği yapısı, sayfa yönlendirmeleri, ziyaretçinin anlayamayacağı hata mesajlarının görünmesi (bulunamayan sayfalar, sunucu hataları gibi) başlıca hata konularıdır. Bunun dışında, arama motorları için gereken kodların eksik veya yanlış olması, güvenlik zaaflarının olması, tarayıcıya giden eklenti, metin, kod ve görsellerin çok sayıda ve aşırı büyük olması gibWeb Sitesi İhtiyaçlarının Hepsine Çözüm Bir Arada

Gümümüzde, web sitesi ihtiyacı olanların tüm taleplerini sıralamak pek de kolay olmasa gerek. Her kurum ve kişinin kendine özgü ihtiyaçları olacaktır. Bu tür konuları etkin bir yöntemle belirlemek gerekir. Kaldı ki, bazı web sitesi özellikleri doğrudan talep edilmese de, arama motorları ve web sitesi performansı açısından son derece önemli ve taleplere eklenmesi gereken teknik özellikler olacaktır.

En sık karşılaştığımız bu tür özelliklerin en önemli olanlarını senelerdir bir pakette toplayarak ve uyarlanabilmelerini kolaylaştıracak şekilde güncelledik. Bugün bu altyapının 10. Versiyonundayız ve adı “YESS KOR”.

Bu altyapı sayesinde estetik, etkileşimli, profesyonel web sitesi isteyenle