YESS Makaleleri

Her daim güncel bilgiler yayınlıyoruz. Yazılarımızı buradan takip edin.

Korona Virüs Salgınında Dinamik Web Sitesi Avantajı

Korona Virus salgını, pek çok sektörü derinden etkiledi. İnsanların evlerinden dışarıya çıkmalarını kısıtlayan önlemler, kalabalık ortamlara ihtiyaç duyan hizmetleri durma noktasına getirdi. Bir taraftan salgının geçmesini ve her şeyin normale dönmesini bekleyen işletmeler varken, diğer yandan ani değişen ihtiyaçlara odaklanan ve salgını fırsata çeviren işletmeler oldu. Gelişmeler, sağlık malzemeleri, online gıda siparişi, ev için hobi ihtiyaçları gibi alanlarda ürün satışlarına talebin artmasına sebep oldu. Diğer yandan seyahat, kafe – lokanta, spor salonu ve pek çok üretim alanlarında talepleri durma noktasına getirdi.

Salgının başlamasıyla zorunlu olarak süratlenen dijitalleşme süreci,Satın Alma Yolculuğu ve Dönüşüm

B2B satın alma yolculuğu son dönemde büyük değişime uğradı. Hatırlayalım: Ürün veya hizmet satışınız şirketlereyse buna “Business to Business” yani B2B, eğer bireylereyse “Business to Consumer” yani B2C diyoruz.

Her iki konumda da satın alma yöntemleri dijitalleşmeyle oldukça değişti. Bireylerin ürün alışverişleri e-ticaret sitelerine yönelirken kurumların alışveriş işlemleri daha çok internette araştırma yapmaya ve seçenekleri değerlendirme eğilimine yöneldi.

Her iki alanda da tipik satış elemanlarının etkileri giderek azalıyor. 90’lı yıllarda, ürün hakkında bilgilere ağırlıklı satış elemanları tarafından yüz yüze veya telefonda erişilirken, bugün internette yer alan blog ve videolarWeb sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullanıyoruz.